Test na depresje – pomoc przy diagnozie depresji

Test na depresje
Podziel się:

Jedną z najczęściej występujących chorób psychicznych na świecie jest depresja. Zachorowanie na depresję nie pojawia się z dnia na dzień. Jest to długotrwały proces, który potrafi niepostrzeżenie odmienić nasze życie. Jak rozpoznać depresję? Skąd możemy mieć pewność, że nasze gorsze samopoczucie, czy utracona kontrola nad życiem to są właśnie objawy depresji? Czy obciążania wciąż biegnącego świata, nie odbijają się na naszym zdrowiu psychicznym?  Może warto wykonać test na depresje? (darmowy test znajdziesz pod tym linkiem: test na depresje). Więcej o testach na depresję dowiesz się z bloga Depresja Test.

Samodzielnie wykonany test na depresje

Czasami nastają dni, kiedy źle się czujemy, mamy obniżony nastrój, nic nam nie wychodzi, jesteśmy zdenerwowani i rozdrażnieni bez konkretnej przyczyny, niekiedy kiepsko śpimy i odczuwamy przewlekłe zmęczenie. Każdy dzień staje się dla nas udręką i problemem nie do przeskoczenia. Często bagatelizujemy takie objawy, zakładając, że to tylko chwilowe. Jednak gdy takie symptomy trwają dłużej niż 2 tygodnie, warto zastanowić się, czy to nie są objawy depresji. W sieci możemy znaleźć dużo informacji na temat tej choroby. Dowiemy się jak rozpoznać depresję i jakie podjąć dalsze kroki. Wpisując w przeglądarkę czy mam depresje, na pewno znajdziemy test na depresje, który możemy wykonać samodzielnie. W przeglądarce możemy znaleźć kilka rodzajów testów. Wart uwagi jest kwestionariusz Becka, składający się z kilku pytań. Warto pamiętać, że testy są narzędziem pomocniczym i nie zastąpią rzetelnej diagnozy lekarza specjalisty. Jednak wynik testu może być pierwszą informacją, która pomoże odpowiedzieć nam na pytanie: „Czy mam depresje?„.

Test na depresje i co dalej?

Czy mam depresję? Kiedy wiemy już, że coś niedobrego dzieje się z naszym zdrowiem psychicznym, powinniśmy poszukać specjalistycznej pomocy, dzięki której dowiemy się jak leczyć depresje. Najodpowiedniej będzie, gdy zgłosimy się do psychiatry, psychologa, ewentualnie internisty. Po obszernym wywiadzie specjalista będzie miał możliwość zapoznania się z naszą chorobą. Nie ważne czy to są stany depresyjnestany lękowe, a może depresja dwubiegunowa, depresja lękowa, czy też nawet depresja poporodowa. Jedno jest pewne: specjalista wie jak pomóc osobie z depresją i na pewno nie zostawi nas z tym problemem samych. Im lepiej będziemy współpracować z lekarzem, tym mamy większe szanse na wyzdrowienie. Leczenie depresji to długofalowy proces, który pod okiem wykwalifikowanych osób, pozwala nam odzyskać siebie sprzed choroby. Dla lepszych efektów warto, abyśmy powiązali dwie metody zwalczania depresji – terapia połączona z zażywaniem leków.

Depresja leczenie bez leków

Depresja dotyka wiele osób. Zdarza się depresja u dzieci, depresja u nastolatków, czy również depresja w ciążyW prawdzie leki antydepresyjne raczej są dostępne dla każdego, warto jednak omówić możliwość alternatywy dla antydepresantów ze względu na ciążę lub młody wiek. Nasuwa się wtedy pytanie: Jak wyjść z depresji nie zażywają leków? Jeśli poziom naszej choroby nie jest aż tak bardzo zaawansowany, istnieje możliwość leczenia opartego na samej psychoterapii. Dobrze jest wspomagać się odpowiednio zbilansowaną dietą.

Test na depresje  dzienniczek pacjenta

Nie możemy zapominać, że praca ze sobą jest podstawą walki z naszymi dolegliwościami. Same zalecenia specjalistów nie sprawią, że depresja zniknie. Każdy dzień to nasz dzień. Dobrze, abyśmy małymi krokami wracali do życia, które nas satysfakcjonuje. Co jakiś czas, dla własnej kontroli możemy powtórnie zrobić test na depresje. Warto nawet założyć dzienniczek, w którym będziemy opisywać leczenie depresji i osiągnięcia w walce z tą nieubłaganą chorobą. Kiedyś nasze notatki mogą nam jeszcze się przydać, bądź stanowić bazę wiedzy dla innych chorujących.

 


Podziel się: