Przejdź do treści

Test na depresję. Wykonaj darmowy test na depresję

Test na depresję
Podziel się:

Internet to skarbnica wiedzy. To właśnie tam stawiamy pierwsze „kroki”, gdy chcemy się czegoś dowiedzieć. Podobnie jest również w kwestiach zdrowotnych – kiedy coś nas trapi, odczuwamy dyskomfort czy zauważamy u siebie niepokojące objawy, pierwsze co robimy to zaglądamy w czeluści Internetu. Wpisując w wyszukiwarkę „depresja test” zapewne wyskoczy wiele propozycji, ale zanim przystąpimy do jego wykonania, warto byłoby dowiedzieć się co nieco o samym problemie czy poznać zalety jakie posiada test na depresję. Zachęcamy również do przeczytania artykułu przybliżającego objawy depresji, który jest dostępny tutaj.

Czy mam depresję?

To pytanie zapewne stawia sobie niejedna osoba, która zmaga się z przewlekłym smutkiem. Czy to już? Jakie tak naprawdę są objawy depresji? A może to jeszcze nie ten moment, tylko po prostu gorszy okres w życiu? Może trzeba poczekać i samo przejdzie? Ale mijają kolejne tygodnie i nasz stan nie poprawia się ani trochę, a wręcz przeciwnie – przygnębienie nabiera na sile i nie mamy energii nawet na najprostsze, codzienne czynności. W takiej sytuacji jedno jest pewne: samo nie przejdzie. Pogłębiające się oznaki depresji, które są ignorowane przez samego zainteresowanego, ugruntowują tylko chorobę, a to prowadzi do sytuacji, w której leczenie depresji przeciąga się w czasie i staje się bardziej pracochłonne. Zatem reagujmy wcześniej na zauważone stany depresyjne, nie bójmy się zadawać pytania o nasze samopoczucie i szukać na nie odpowiedzi.

Depresja test – sprawdź się sam!

Gdy zrozumiemy, że depresji nie można lekceważyć i trzeba podjąć leczenie, a wciąż podejrzewamy, że problem ten może dotykać nas osobiście, warto rozważyć test na depresję. Rzetelna odpowiedź na kilka pytań pomoże zrozumieć jak skwalifikować nasz obecny stan, rzuci nowe światło na sprawę i udzieli odpowiedzi na pytanie czy to co nas trapi to już objawy depresji.

Test na depresję (inaczej zwany testem Becka) to seria pytań, które pomogą potwierdzić lub wykluczyć obecność depresji. Kwestionariusz ten został stworzony w latach 60tych XX wieku przez amerykańskiego psychiatrę Aarona Becka. Sumiennie rozwiązany test na depresję daje wskazówki co dalej robić i czy należy podejmować kolejne kroki w kierunku diagnozy depresji.

Co zyskujesz wykonując test na depresję:

 • masz świadomość, że dzieje się coś niepokojącego – zauważenie problemu to już połowa sukcesu;
 • odpowiadając na poszczególne pytania musisz dogłębnie zastanowić się nad swoim stanem, przeanalizować go, a to pozwala lepiej zrozumieć własną psychikę;
 • jeśli z testu wyniknie, że prawdopodobnie cierpisz na depresję, będziesz mógł podjąć dalszą diagnostykę, zdecydować się na leczenie depresji, a podczas wizyty u specjalisty będziesz lepiej przygotowany.

Dla wszystkich osób, które wciąż mają wątpliwości czy depresja dotyczy także ich, podajemy link, gdzie znajdziecie test na depresję i będziecie mogli rozwiązać go online:

https://depresjatest.pl/depresja-test-darmowy-test-na-depresje/

Test na depresję jako sprzymierzeniec w walce z chorobą

Depresja jest chorobą ludzkiej psychiki i wciąż bywa czymś wstydliwym co chcemy ukryć. Leczenie depresji dla wielu z nas nie jest czymś naturalnym i nawet kiedy już objawy depresji mocno się nasilają i utrudniają życie, wiele osób nie decyduje się na wizytę u specjalisty. Z tego powodu ukrywane przed najbliższymi stany depresyjne stają się niestety częstą praktyką. Tym bardziej, gdy nie potrafimy sami się zdiagnozować i jednoznacznie stwierdzić czy jesteśmy chorzy. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi test na depresję, który możemy wykonać we własnych czterech ścianach, bez mówienia o tym komukolwiek. Gdy zauważyłeś problem i chcesz z nim walczyć to świetnie – żadne oznaki depresji, nawet we wczesnym stadium, nie powinny być zignorowane.

Jednak pamiętajmy również, że test na depresję nie jest diagnozą lekarską i nie zastąpi fachowej pomocy wykwalifikowanego lekarza. O tym czy cierpimy na depresję jednoznacznie i ostatecznie może orzec tylko psychiatra po przeprowadzonej wizycie lekarskiej.

Podziel się swoją historią i pomóż innym

Gdy mamy gorsze chwile często pomaga nam świadomość, że nie tylko my napotkaliśmy taki problem, nie tylko my jesteśmy do niczego i nie tylko my wciąż się z tym borykamy. Jest to miejsce, w którym możesz się wygadać, a także otrzymać wsparcie. Jest to miejsce, w którym możesz dać innym to, co sam chciałbyś otrzymać. Okaż swoje wsparcie, podziel się swoją historią i odpowiedz słowem otuchy na wpisy innych użytkowników. Pomyśl, że w ten prosty sposób możesz odmienić życie wielu osób.


Podziel się:
 • Milena pisze:

  Nie mogę w nocy za noc nic mi się nie chce uczucie zimna czasami placz

 • Piotrek pisze:

  Wszystko nie tak coraz większe bagno sam sobie winien wszędzie mi źle jedynie w domu czuje się dobrze

 • Zosia pisze:

  Nic mi się nie chce na niczym nie zależy mi

 • Asia pisze:

  Nic mi się nie chce jestem zniechęcona do wszystkiego codzienne czynności sprawiają mi problem

 • Iza pisze:

  Jestem 3 miesiące po qporonieniu Cały czas boli.Cały czas zastanawiam się dlaczego tak się stało.żle śpię problemy finansowe dobijają.I cały czas mówię do partnera że wogle go nie boli śmierci dziecka.Ciężko nam się w tej sytuacji odnaleźć.

 • Dorota Agata pisze:

  Nie chcę mi się żyć,w domu facet mnie dobija że jestem taka owaka,obwinia o wszystko,wyzywa od różnych.Nie mam do kogo się zwrócić, poszukuję pracy bezskutecznie,płacze non stop ,nie mogę spać.Nie mam nikogo kto by mnie wspierał w trudnej sytuacji.

 • >